Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В межах ініціативи « Чужих Дітей не Буває» Мін’юст розробив пакет законопроектів для захисту прав дітей і вже 3 липня він був прийнятий Верховною радою України. Цей пакет законопроектів спрямований не лише на посилення відповідальності осіб, які ухиляються від сплати аліментів, але й на стимулювання та підтримку тих батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок.
За словами заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлани Глущенко, однією з важливих новацій стали зміни правил виїзду дитини за кордон. Відтепер той із батьків, із ким проживає дитина, самостійно буде вирішувати питання виїзду дитини за кордон до місяця з метою лікування, навчання чи участі дитини в різних змаганнях.
Головне, на що слід звернути увагу: один із батьків (мати або батько), який вивозить дитину, обов’язково має повідомити про виїзд рекомендованим листом другого з батьків, що сплачує аліменти.
Для перетину кордону необхідні будуть такі документи:
1.Рішення суду чи органів опіки та піклування, якими визначено місце проживання дитини
2.Документи, що підтверджують мету та терміни виїзду (наприклад, це може бути довідка з медичного або навчального закладу, бронювання квитків тощо).
Дозвіл також не буде потрібний, навіть якщо один із батьків має намір виїхати за кордон більше, ніж на місяць, у випадку наявності боргу з аліментів у другого з батьків за чотири місяці або за три місяці, якщо дитина є важкохворою. У такому разі на кордоні необхідно буде надати довідку про заборгованість другого з батьків зі сплати аліментів і за необхідності довідку про хворобу дитини.
Якщо ж батько або матір, з якими дитина виїхала за кордон, умисно порушать строк повернення в Україну, то їх буде обмежено в праві самостійного вирішення питання виїзду дитини за кордон протягом року та накладено штраф.
«З метою збалансування прав батьків, які не проживають разом із дитиною та не мають боргу з аліментів, законом передбачена можливість їхнього виїзду з дитиною за кордон. Якщо батько чи матір, які не проживають з дитиною, хочуть виїхати з нею за межі країни — необхідно буде письмово звернутися до іншого з батьків за отриманням нотаріально посвідченої згоди на виїзд.
Якщо ж такої згоди не буде надано протягом 10 днів, то для вирішення цього питання необхідно буде звернутися до суду. На кордоні потрібно буде пред’явити нотаріально посвідчену згоду або рішення суду, в яких має бути зазначено деталі виїзду (наприклад, країни подорожі, в т. ч. транзитні, мета поїздки) та строки повернення до України, а також довідку про відсутність заборгованості зі сплати аліментів».
Консультант суду(по роботі з персоналом) Косаківська С.В.